mobilnykrakow.pl

Blog tematyczny o transporcie, atrakcjach i życiu w Krakowie.

Rozrywka

Jakie będą odpowiednie spodnie antyprzecięciowe?

Jakie będą odpowiednie spodnie antyprzecięciowe?

Jeśli ktoś ma pracę, która wiąże się z kontaktem z ostrymi narzędziami, to potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu należy sięgnąć po środki ochrony osobistej, czyli po między innymi spodnie antyprzecięciowe. Są one skonstruowane w taki sposób, aby uchronić się przed uszkodzeniem ciała.

Jakie będą właściwe spodnie antyprzecięciowe?

W sprzedaży dostępne są różne spodnie do pracy ze szkłem, piłami łańcuchowymi, przeróżnymi ostrymi narzędziami, przy ich wyborze należy mieć na uwadze przede wszystkim klasę ochrony. Decyduje ona o tym, jak bardzo dana odzież jest wytrzymała, odporna na przecięcia. Jeśli komuś są potrzebne spodnie ochronne do pracy z piłą mechaniczną, to powinien kierować się prędkością łańcucha. Za uniwersalne uznaje się spodnie antyprzecięciowe klasy 1, są one odpowiednie, jeśli urządzenie uzyskuje prędkość do 20 metrów na sekundę.

W przypadku szybszych łańcuchów konieczne jest sięgnięcie po odzież ochronną o wyższej klasie, co jednak wiąże się z tym, że ma ona większą wagę i jest zdecydowanie mniej elastyczna. Na uwadze powinno się mieć również ostrość łańcucha, jego naprężenie, nawet kąt i energię uderzenia. Spodnie antyprzecięciowe są niezbędne do tego, aby kończyny dolne były należycie chronione, czyli zabezpieczone przed ostrzem. Bez tego zwiększa się drastycznie ryzyko wystąpienia poważnych obrażeń, czyli uszkodzenia nóg i szeregu innych konsekwencji.

Jakie powinny być spodnie ochronne?

Spodnie antyprzecięciowe występują w wielu wersjach, różnią się nie tylko klasą, na uwadze trzeba mieć także funkcje. Zawsze najważniejszą kwestią staje się oczywiście bezpieczeństwo pracownika, aby mieć zapewnioną niezawodną ochronę. Godne polecenia są ogrodniczki z wkładką antyprzecięciową, które zasłaniają większą część ciała, a zwiększony promień ochrony przekłada się na mniejsze ryzyko uszkodzenia go. Producenci stosują elastyczny i wytrzymały materiał, dzięki któremu można liczyć na swobodę ruchów, wzrost bezpieczeństwa i komfortu podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

W przypadku ciepłych miesięcy zaleca się zakładać spodnie luźno, będą one utrzymywane przez szelki. Przełoży się to na większy komfort termiczny, co ma szczególne znacznie przy wysokich temperaturach. Z kolei zimą spodnie antyprzecięciowe do pasa zapewniają dodatkową warstwę ciepła, co przeciwdziała wychłodzeniu nerek. Bardzo praktyczne będą także ogrodniczki ze względu na to, że są one wzbogacone o kieszenie na klatce piersiowej, co pozwala na trzymanie przy sobie niezbędnych przedmiotów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij