mobilnykrakow.pl

Blog tematyczny o transporcie, atrakcjach i życiu w Krakowie.

Atrakcje

Gdzie na spacer w Krakowie? Propozycje ciekawych miejsc

Gdzie na spacer w Krakowie? Propozycje ciekawych miejsc

Kraków to miasto o wielu zakątkach wartych odwiedzenia. Które z nich najlepiej nadają się na spacer? Jest z czego wybierać, ponieważ w całym mieście natrafimy zarówno na czarujące tereny zielone idealne do zrelaksowania się, jak i ciekawe miejsca pod względem historycznym oraz wizualnym. Gdzie na spacer w Krakowie? Czytaj dalej, aby poznać kilka naszych propozycji!

W tym artykule przeczytasz o:

  • Propozycjach na spacer po parku w Krakowie;
  • Zalewach i małych lasach w mieście idealnych na spacer;
  • Innych ciekawych miejscach na krótką wędrówkę nie do przegapienia

Relaksujący spacer – parki Krakowa

Mało które miejsce będzie tak dobrym wyborem na spacer jak jeden z wielu parków Krakowa. Każdy z nich oferuje urozmaiconą, lecz spokojną zieloną przestrzeń z dala od zgiełku miasta. Niektóre parki zasługują jednak na specjalną uwagę z perspektywy spacerowicza. O których parkach mówimy? Jednym z najpopularniejszych wyborów w tej kategorii jest malowniczy Park Jordana. Ten malowniczy zielony zakątek poprzecinany jest licznymi alejkami a przy tym oferuje spore połacie zieleni, na których łatwo się zrelaksujemy w cieniu drzew. A po udanym spacerze każda rodzina z dziećmi znajdzie dodatkową atrakcję w formie nowoczesnego placu zabaw z licznymi zjeżdżalniami, huśtawkami i karuzelami.

Kolejny krakowski park, który aż zachęca do spaceru, to Park Dębnicki. Mimo, że niewielki, uznawany jest nieraz za jeden z najładniejszych parków miasta. Położony jest niedaleko brzegów Wisły, a jego dodatkowym atutem jest stojący tu Pałac Lasockich. Co prawda nie jest on dostępny do zwiedzania w środku, ale wciąż urozmaica teren parku i daje mu dodatkowego klimatu. Warto się tu udać i móc podziwiać jego piękno z zewnątrz. 

Gdzie na spacer w Krakowie - parki Krakowa

Na łonie natury – zalewy i laski Krakowa

Zalewy i laski to szczególnie dobry wybór na spacer wczesną wiosną, kiedy to natura powoli budzi się do życia. A takowych miejsc do wyboru mamy sporo na całej mapie Krakowa i okolic! Są czarującymi terenami pełnymi klimatu, które pozwalają nam na bliskie obcowanie z naturą.

Jakie zalewy są szczególnie warte uwagi? Naszą pierwszą propozycją będzie zapomniany przez wielu Zalew Zesławice. To piękne, spokojne miejsce, gdzie nad brzegiem możemy spokojnie urządzić rodzinny piknik. Spacerując wzdłuż tafli wody zobaczymy łabędzie i kaczki, a nieco dalej ujrzymy też przejeżdżające okazjonalnie pociągi, co może być dodatkową atrakcją dla dzieci. Inny ciekawy teren wodny to Zalew Bagry. Dosyć tłoczny w sezonie ale bardzo spokojny i cichy poza nim, oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Niektóre z nich to urocze pomosty, plac zabaw, czy dwie plaże, na których możemy odpocząć po dłuższej wędrówce.

Co zaś w kwestii niewielkich obszarów leśnych w granicach Krakowa? Czarujących lasków jest tu sporo, a zaliczyć do nich można m.in. Lasek Mogilski czy Łęgowski. Laski te są raczej niewielkie i nie oferują wielu dodatkowych atrakcji, ale są dzięki temu idealne na spokojny spacer w pobliżu natury. Możemy się w nich poruszać po malowniczych ścieżkach wzdłuż drzew. 

Gdzie na spacer w Krakowie - spacer po mieście

Gdzie na spacer w Krakowie – pozostałe propozycje

Pomysły na spacer w Krakowie nie kończą się jednak tylko i wyłącznie na terenach zielonych! Wiele ciekawych i historycznych miejsc miasta idealnie przystosowana jest na rodzinne wędrówki i wspólne zwiedzanie. Klasycznym wyborem będą tu na pewno Bulwary Wiślane przy Wawelu. To ciekawy i popularny zakątek miasta, z którego możemy podziwiać zarówno krajobraz z widokiem na rzekę, jak i samą starówkę z nieco innej i świeższej perspektywy. Wędrując wzdłuż Wisły miniemy bezdyskusyjnie najważniejszy symbol Krakowa – Smoka Wawelskiego. Nie ważne, jak wiele razy przejdziesz się tą drogą, raczej nigdy nie straci ona w pełni swojej magii. 

Kolejnym interesującym pod wieloma względami miejscem na mapie Krakowa jest Zakrzówek. Jest to część dzielnicy Dębniki w której to znajdziemy m.in. nieczynny kamieniołom Wapienia. Ale to nie wszytko – w pobliżu znajdują się też Skałki Twardowskiego. Są one wspaniałym miejscem na bardziej aktywny wypoczynek dla tych, których interesuje wspinaczka. Możliwe jest również odwiedzenie i spacer po znajdujących się tu niewielkich jaskiniach.

Podsumowanie

Miasto Kraków to niezwykłe miejsce, które dobrze jest móc poznać poprzez spacerowanie po nim. Gdzie na spacer w Krakowie? Gdziekolwiek nie zdecydujesz się udać, na pewno trafisz na relaksującą przestrzeń, w której możesz na chwilę zapomnieć o obowiązkach i podziwiać piękne okolice.

Udostępnij