mobilnykrakow.pl

Blog tematyczny o transporcie, atrakcjach i życiu w Krakowie.

Atrakcje

Gdzie na śniadanie w Krakowie? Lista polecanych lokali

Gdzie na śniadanie w Krakowie? Lista polecanych lokali

Kraków ma się czym pochwalić w kwestii licznych lokali o niezwykłym klimacie, a przy tym oferujących wspaniałe jedzenie. Dotyczy to również lokali skupionych głównie na serwowaniu śniadań! Nie ważne, czy zależy Ci raczej na szybkim i pożywnym posiłku, czy miejscu z klasą i niepowtarzalnym wystrojem, na pewno jest z czego wybierać. Gdzie na śniadanie w Krakowie? Zapoznaj się z nasza listą i przekonaj się!

W tym artykule przeczytasz o:

  • Lokalach ze śniadaniami umiejscowionych na starym mieście i w okolicach;
  • Miejscach na niezapomniany poranny posiłek na terenie dzielnicy Kazimierz;
  • Wartych uwagi lokalach wzorujących się na ofercie gastronomicznej innych kultur

Gdzie na śniadanie w Krakowie – posiłek na rynku

Rynek pełen jest wyjątkowych lokali w niezwykłych stylach, oferujących zróżnicowane menu. Którym z nich szczególnie warto przyjrzeć się bliżej?

Cafe Szalej to niepozorna kawiarenka która swą wyjątkowość zawdzięcza śniadaniom opartym na codziennie wypiekanych tu pysznych chałkach. Wachlarz ciekawych sposobów na przyrządzanie i zaserwowanie posiłku z użyciem tego typu pieczywa najpewniej zaskoczy niejednego odwiedzającego. Niezwykle atrakcyjną smakowo opcją może być m.in. chałka z bekonem. Samo wnętrze jest klimatyczne i nawiązuje do stylu krajów Europy południowej.

Niedaleko Rynku znajdziemy również Massolit Bakery & Cafe. Tutejszym specjałem są bajgle, które to serwuje się m.in. z jajkiem sadzonym. Oferta śniadaniowa lokalu jest tu serwowana do południa w ciągu tygodnia, jednak w weekendy mamy do niej dostęp przez cały dzień!

Gdzie na śniadanie w Krakowie - dania na słodko

Rozpocznij dzień z dobrym śniadaniem na Kazimierzu

Dzielnica Kazimierz słynie ze znajdujących się na niej licznych lokali z niezwykłym klimatem i tradycją. Możesz mieć pewność, że przewijając się przez tę historyczną część Krakowa, nie straszny będzie Ci głód. Zatem gdzie możemy dobrze zacząć dzień z pożywnym posiłkiem na Kazimierzu? 

Jednym wartym odwiedzenia miejscem jest Baazar Bistro. Tutejszym specjałem są różnego rodzaju dania oparte na jajkach, jak omlet po ranczersku czy turecku. Inne propozycje warte rozważenia to ciekawe kanapki Madame Monte Christo czy bardzo oryginalna chałka w jajku. Warto pamiętać, że jest to lokal dosyć popularny, dlatego w niektóre dni być może warto będzie zarezerwować sobie stolik. W ten sposób nie spotkamy się z niemiłą niespodzianką w postaci braku miejsc oraz długich kolejek.

Na mapie Kazimierza wyróżnia się też lokal Alchemia od Kuchni, w którym to znajdziemy bardziej klasyczne zestawy śniadaniowe. To jednak nie wszystko! Skosztujemy tu również posiłków rodem z Anglii, takich jak specjalny zestaw AOK z kiełbaskami, jajkami sadzonymi, fasolką w sosie pomidorowym i pieczarkami.

Gdzie na śniadanie w Krakowie - dania na słono

Śniadanie w wyjątkowym stylu – kuchnie innych krajów

A może masz ochotę na coś nieco innego? Gdzie na śniadanie w Krakowie, jeśli chcesz doświadczyć czegoś nowego? Dania na początek dnia z różnych kultur całego świata również możemy posmakować w Krakowie! 

Naszą pierwszą propozycją na posiłek w mniej oczywistym stylu będzie Cafe Manggha. To idealne miejsce dla wszystkich miłośników kuchni azjatyckiej, jak i kogokolwiek, kto chciałby lepiej poznać jaki typ śniadań serwuje się w Japonii. A lokal ten jest idealnym wprowadzeniem do kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni! Dobrym wyborem dla każdego odwiedzającego Cafe Manggha będą kanapki z japońskiego chleba shokupan podawane w różnych wariantach smakowych. Zdecydować możemy się również na przykład na omlety z wyjątkowymi dodatkami czy zupę miso, jak i wiele innych interesujących przystawek. Dodatkowym atutem lokalu jest piękny widok na Wisłę i Wawel.

A może śniadanie szwedzkie? Nie ma problemu, wystarczy udać się do Astrid – lokalu w stylu skandynawskim serwującym też m.in dania kuchni duńskiej. Jest on dość oblegany w trakcie weekendów, a nie bez powodu – tutejsze menu jest bez wątpienia wyjątkowe. Na jakiego typu posiłki możemy się tu zdecydować? Jedną propozycją może być wyśmienita owsianka z dodatkami na mleku roślinnym. Na słono zaś możesz wybrać typowe szwedzkie tosty przygotowywane z placka ziemniaczanego, z łososiem lub awokado. Cały lokal utrzymany jest w eleganckim, lecz bardzo przyjaznym stylu, co sprawia, że będziesz się tu czuć swobodnie.

Podsumowanie

W Krakowie łatwo jest rozpocząć dzień ze smakiem, doświadczając przy tym nowych kuchennych wrażeń. Powyższa lista powinna pomóc Ci zdecydować, gdzie dzisiaj warto spróbować niezapomnianego śniadania w tym niezwykłym mieście!

Udostępnij