mobilnykrakow.pl

Blog tematyczny o transporcie, atrakcjach i życiu w Krakowie.

Rozrywka

Gdzie na piwo w Krakowie? Propozycje na wieczorne wyjście

Gdzie na piwo w Krakowie? Propozycje na wieczorne wyjście

Bogata oferta gastronomiczna Krakowa to nie tylko restauracje z niezwykłym jedzeniem, ale również wiele lokali serwujących dobry alkohol. Gdzie na piwo w Krakowie? Naprawdę jest z czego wybierać! Znajdziemy tu nie tylko browary, ale również inne miejsca idealne na wyjście na piwo ze znajomymi. Poniżej zobaczysz kilka naszych propozycji na lokale z piwem, z rozróżnieniem na typ lokali oraz rodzaj ich oferty.

W tym artykule znajdziesz:

  • Propozycje browarów w Krakowie ważących własne piwo;
  • Różne ciekawe lokale z różnorodną ofertą piw różnych rodzajów i pochodzenia;
  • Inne miejsca idealne na luźne wyjście na piwo

Browary w Krakowie – piwo warzone na miejscu

Na liście miejsc serwujących piwo w Krakowie absolutnie nie może zabraknąć restauracji C.K. Browar. Jest to jedyny w swoim rodzaju lokal oferujący warzone na miejscu piwo, które następnie nalewa się ze specjalnych rur o różnych pojemnościach. Zazwyczaj do wyboru są cztery rodzaje piw: piwo jasne, Dunkel, Ingwer oraz Weizen, jednak czasem uda Ci się też natrafić na wyjątkowe piwa sezonowe np. miodowe. W tym lokalu o historii sięgającej 1996 roku możemy też bardzo dobrze zjeść. W ofercie gastronomicznej znajdziemy dania z kuchni polskiej oraz austriackiej. Poza pubem mieści się tu również nightclub!

Innym wartym uwagi browarem z lokalnym piwem jest z pewnością Omerta na Kazimierzu. Lokal wyróżnia się odbywającymi się tu pokazami warzenia piwa. Jednak to nie wszystko – oferta browaru zawiera aż 160 marek piwa do wyboru, m.in. słynne piwo miodowe, czy piwo Żywe, które to stało się jednym z najchętniej wybieranych tutaj piw niepasteryzowanych. 

Gdzie na piwo w Krakowie - piwo nalewane w browarze

Piwo Kraków – wyjątkowe alkohole w różnych wariantach

Gdzie na piwo w Krakowie? Co jeszcze ma do zaoferowania Kraków w kwestii wyjątkowych lokalizacji na wyjście na piwo? Otóż wiele! To nie tylko browary, ale i też restauracje, czy lokale serwujące piwo nie tylko polskie, ale i z zagranicy.

Beer Gallery to lokal wyjątkowy – miejsce nie przypomina typowego pubu, a raczej elegancką restaurację nietypowym wystroju. Znajdziemy tu ponad 150 rodzajów piw, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Beer Gallery najpewniej najbardziej wyróżnia się poprzez swoją nietuzinkową ofertę smaków. Niektóre warianty, takie jak marakuja, sprzedają się tak dobrze, że nieraz lepiej się na nie przedtem zapisać! Ale nie o wszystkie warianty trzeba walczyć, w końcu oferta lokalu jest naprawdę ogromna. Specjalnością jest tu piwo miodowe Fortuna – tego smaku nie można przegapić!

A może zależy Ci na wyjątkowym doświadczeniu, jak najdalszym od zwykłego taniego piwa ze sklepu? Nie musisz szukać długo – Irish Pub Pod Papugami to lokal szczycący się certyfikatem na niezwykłe piwo Guinness. Wnętrze urządzone jest w stylu irlandzkim, co dodaje autentyczności doświadczeniu, jakim jest spożywanie tu tego tradycyjnego przenikliwego napoju alkoholowego pochodzącego z Zielonej Wyspy.

Gdzie na piwo w Krakowie - różnorodne lokale z piwem

Gdzie na piwo w Krakowie? Nie tylko browary!

Jednak niekoniecznie musisz się wybierać do browaru czy restauracji w Krakowie aby móc wypić dobre piwo. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na sposobie na dobrze spędzony czas w przyjacielskim gronie, przyjrzyj się też innym lokalom. Nie będą one tak skupione na serwowaniu alkoholu, ale to nie znaczy, że nadal nie będą świetnym miejscem na zakupienie kufla piwa!

Jedną z nowszych lokalizacji na mapie Krakowa dla wszystkich amatorów piwa jest otwarty wiosną 2021 roku Hype Park. Jest to otwarta przestrzeń na świeżym powietrzu położona w pobliżu dworca Towarowego. To miejsce tętniące życiem przez cały sezon – latem organizuje się tu liczne koncerty oraz inne wydarzenia kulturowe. Poza dużą sceną znajdziemy tu strefę klubową oraz szeroką ofertę gastronomiczną. Jest to na pewno dobry wybór na luźne wyjście na piwo w grupie znajomych!

Innym miejscem idealnym na spotkanie w fajnej atmosferze i z kuflem piwa jest Arena Garden. To przestrzeń wypełniona food truckami, leżakami i stolikami do dyspozycji klientów, co sprawia, że to popularny wybór na wyjścia dla wielu młodych mieszkańców Krakowa. Spróbujesz tu nie tylko piwa, ale i ciekawych dań, takich jak grecka pita, czy tajski pad thai. A może grill? Jak najbardziej, znajdziesz tu również miejsce na przyrządzenie małej grillowej imprezy z przyjaciółmi! A na koniec dnia może załapiesz się na koncert lub inny występ odbywający się na znajdującej się tu niewielkiej scenie.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wyjść na piwo w Krakowie, na pewno nie będzie na co narzekać w kwestii wyboru ciekawych lokali. Gdzie na piwo w Krakowie? Czy to browar z historią, czy bardziej standardowy lokal na luźne wyjście – każdy amator tego alkoholu będzie zadowolony!

Udostępnij