mobilnykrakow.pl

Blog tematyczny o transporcie, atrakcjach i życiu w Krakowie.

Lifestyle

Kraków dla dzieci – najlepsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie

Kraków dla dzieci – najlepsze wydarzenia dla dzieci w Krakowie

Kraków oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców oraz odwiedzających bez względu na ich wiek. Bogata oferta rozrywkowa i edukacyjna miasta sprawia, że wybierać możemy spośród wielu wydarzeń oraz innych atrakcji dla swoich pociech. Różnorodne wydarzenia dla dzieci Kraków oferuje przez cały rok! Kraków dla dzieci – co można znaleźć spośród atrakcji dla najmłodszych i na co się zdecydować? Podpowiadamy!

W tym artykule przeczytasz:

  • O wydarzeniach kulturalnych oraz artystycznych dla dzieci Kraków;
  • Jaka jest oferta edukacyjna wydarzeń dla dzieci w mieście;
  • Co do zaoferowania dla najmłodszych ma jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w regionie – Kopalnia Soli w Wieliczce

Kraków dla dzieci – wydarzenia kulturalne

Jedną z wartych uwagi kategorii wydarzeń dla dzieci są z pewnością wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne. Mają one głównie na celu nauczenie najmłodszych obcowania ze sztuką w interesujący i angażujący sposób. Gdzie i jakiego typu wydarzenia z tego zakresu zatem znajdziemy? Warto przede wszystkim przyjrzeć się różnego rodzaju teatrom. Do takowych można zaliczyć bardzo przyjazny dzieciom Teatr Groteska, czy równie interesujący Teatr KTO. Oba mają bogatą ofertę spektakli dla najmłodszych, również w tym sezonie! Udaj się do Teatru Groteska wiosną 2023 aby zobaczyć np. inscenizację klasycznej historii o Czerwonym Kapturku. 

Chcesz, aby Twój podopieczny mógł się rozwijać artystycznie? Różnego typu wydarzenia z tej tematyki również znajdziesz w całym Krakowie. Przykładem są warsztaty dla dzieci w galerii ASP w Bronowicach. Zagłębiają się one w podstawowe narzędzia i techniki artystyczne, ale nie tylko! Jako że rok 2023 został okrzyknięty rokiem Jana Matejki, to dyskusje o jego dorobku wzbogacą tegoroczną edycję zajęć. Warsztaty stawiają na pobudzanie wyobraźni dzieci i zachęcanie ich do twórczego działania poprzez połączenie podejścia teoretycznego i praktycznego. Oznacza to, że zarówno nauczą się czegoś nowego, jak i wypróbują to samodzielnie we własnych pracach artystycznych pod okiem mentorów.

Kraków dla dzieci - warsztaty artystyczne

Warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci w Krakowie

Zabawę bardzo łatwo połączyć z nauką! A właśnie tak działają różnorodne warsztaty w których uczestniczyć mogą nasze dzieci w Krakowie. Wawel organizuje specjalny cykl zajęć, które zachęcają dzieci i rodziców do poznawania wnętrz muzealnych poprzez aktywne uczestniczenie w nich. Skierowany dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, ma uczyć w wykorzystaniem muzealnych eksponatów. Najistotniejszym elementem tych wydarzeń jest aktywne uczestnictwo, co zdecydowanie pomaga w skutecznym czerpaniu wiedzy, a przy tym z pewnością zainteresuje każdego uczestnika. Szeroki zakres tematyczny wydarzenia również sprawi, że dziecko na żadnych z proponowanych zajęć nie będzie się nudzić.  

Kolejną propozycją edukacyjną jest wystawa Kosmopark. Otwarta w sezonie 2023 od lutego aż do maja, jest dużą wystawą o tematyce kosmosu. Miejsce oferuje duży zasób sprzętu interakcyjnego i multimedialnego, a ponadto strefy wirtualne i różnego typu symulacje. W program wydarzenia są nawet wliczone warsztaty kosmiczne oraz strój kosmonauty dla każdego uczestnika!

Kraków dla dzieci - Kopalnia Soli w Wieliczce

Wydarzenia w pobliżu Krakowa – Wieliczka

Kraków dla dzieci – co jeszcze oferuje? Specjalne warsztaty można znaleźć też w ofercie konkretnych atrakcji turystycznych, szczególnie tych nastawionych w dużej mierze na zabawianie najmłodszych. Jedną z takich atrakcji jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Położona w bliskim sąsiedztwie Krakowa miejscowość jest atrakcyjnym miejscem do odwiedzania przez rodziny z dziećmi od lat! Zwykłe odwiedziny można urozmaicić poprzez branie udziału w różnego typu wydarzeniach. 

Co ciekawego zatem robić w kopalni soli? Można się zdecydować na aktywną wycieczkę z przygodami dla dzieci w wieku 5-8 lat, pod nazwą “Odkrywamy Solilandię”. Interaktywne zwiedzanie kopalni jest też w ofercie dla dzieci w granicach wiekowych 9-12 lat. “Śladami legend” – tak nazwano wariant wycieczki do kopalni, w którym dzieci dowiadują się o legendach wokół św. Kingi, jak i mogą wspólnie rywalizować w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górniczymi.

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy jedynie kilka przykładów ciekawych wydarzeń dla dzieci w Krakowie. Warto regularnie sprawdzać w internecie, co obecnie dzieje się w mieście! Możesz mieć pewność, że jeśli chodzi o Kraków i jego ofertę dla najmłodszych, zdecydowanie nie musisz się martwić że nic nie znajdziesz! Spokojnie trafisz na coś ciekawego dla swojego dziecka, nie ważne w jakim jest wieku.

Udostępnij